За минулий тиждень в місті зареєстровано 12 шлюбів, 6 розлучень, 54 народження (хлопчиків – 32, дівчаток – 22), 59 померлих
Виконання рішень судів немайнового характеру

Законом України «Про виконавче провадження» на органи державної виконавчої служби законодавством покладено виконання рішень як майнового, так і немайнового характеру. Виконання рішень, за якими боржник зобов’язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення є рішеннями немайнового характеру, виконання яких регулює глава 7 Закону України «Про виконавче провадження».


До рішень немайнового характеру відносяться рішення: про поновлення на роботі; про вселення стягувача; про виселення боржника; про відібрання дитини та інші рішення, за якими боржника зобов’язано особисто вчинити певні дії на користь стягувача чи утриматися від здійснення таких дій.


Загальні умови виконання таких рішень визначено статтею 75 Закону України «Про виконавче провадження».


Після відкриття виконавчого провадження за виконавчим документом, який зобов’язує боржника вчинити певні дії або утриматись від їх вчинення, державний виконавець відповідно до Закону визначає йому строк самостійного виконання – до 7 днів (або до 15 днів за документом про виселення з житлового приміщення).


Якщо боржник не виконає без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов’язує його виконати певні дії, які можуть бути виконані лише боржником, та рішення про поновлення на роботі, державний виконавець має право винести постанову про накладення штрафу на боржника – фізичну особу в розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на боржника – юридичну особу – від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян та призначає новий строк для виконання.


Постанова державного виконавця про накладення штрафу затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби та може бути оскаржена стягувачем начальнику відповідного відділу ДВС або сторонами до суду в 10-денний строк.


Якщо після цього рішення не буде виконано і виконання може бути проведено без участі боржника, державний виконавець організовує виконання відповідно до повноважень, наданих йому Законом України „Про виконавче провадження”, а з боржника стягується двократний розмір витрат на проведення виконавчих дій.


У випадку повторного невиконання боржником рішення державний виконавець накладає на боржника штраф у подвійному розмірі. У разі подальшого невиконання боржником рішення державний виконавець вносить подання правоохоронним органам для притягнення боржника до відповідальності згідно із законом.


Так, стаття 382 Кримінального кодексу Українипередбачає відповідальність за невиконання судового рішення, а саме:


1. Умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню – карається штрафом від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.


2. Ті самі дії, вчинені службовою особою, - караються штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне чи особливо відповідальне становище, або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам і свободам громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


4. Умисне невиконання службовою особою рішення Європейськогосуду з прав людини – карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. З вищевикладеного, слід зазначити, що виконання рішень у немайнових спорах істотно відрізняється від виконання рішень майнового характеру. А саме, при виконанні рішень немайнового характеру звернення стягнення на майно , доходи боржника, вилучення у останнього предметів тощо не провадиться .


Для рішень судів зазначеної категорії статтею 30 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено строк примусового виконання – два місяці.«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Реформи Міністерства юстиції України

Важливо
Зв'яжіться з нами по скайпу
Skype: ypravlenie.ysticii
Відео про безоплатну юридичну допомогу

Камера відеоспостереження у реєстраційній службі Кременчуцького міського управління юстиції