Кременчуцьке міське управління юстиції > Виплата винагороди державному виконавцю

Порядок виплати винагороди державному виконавцю передбачений Законом України "Про виконавче провадження" та Інструкцією з організації примусового виконання рішень.


Державний виконавець, який забезпечив своєчасне виконання виконавчого документа у встановлені статтею 46 Закону України «Про виконавче провадження» за рахунок стягнутого з боржника виконавчого збору одержує винагороду в розмірі п"яти відсотків стягнутої ним суми або вартості майна, але не більше п"ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за виконавчим документом немайнового характеру – не більше п"ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порядок виплати винагороди державному виконавцю встановлюється Міністерством юстиції України.


Обов’язковою умовою для виплати винагороди державному виконавцю, окрім забезпечення своєчасного виконання виконавчого документа, є також стягнення ним виконавчого збору за цим документом, витрат органу ДВС на організацію та проведення виконавчих дій (в разі понесення органами ДВС таких витрат).


У заяві державний виконавець визначає розрахунок розміру належної до виплати винагороди.


У разі, якщо виконання виконавчого документа було забезпечено виконавчою групою, заява про виплату винагороди подається керівником виконавчої групи, в якій визначається розрахунок (розподіл) цієї винагороди між усіма членами виконавчої групи. При цьому, сума винагороди по всій виконавчій групі не повинна перевищувати розміру, встановленого статтею 46 Закону України «Про виконавче провадження».


Заява державного виконавця про виплату винагороди розглядається безпосереднім керівником державного виконавця та підлягає обов"язковому погодженню протягом двох робочих днів з моменту її отримання та, у разі наявності відповідних підстав, підписується ним і затверджується печаткою із зазначенням дати затвердження.


В ході розгляду заяви державного виконавця перевіряється своєчасність виконання виконавчого провадження, достовірність викладених у заяві відомостей.


Після погодження, заява про виплату винагороди не пізніше наступного робочого дня передається на затвердження начальнику відповідного регіонального органу ДВС або Голові ДВС України.


При достатності і обґрунтованості підстав для виплати державному виконавцю винагороди посадові особи зобов’язані затвердити та погодити цю заяву.


Затверджена та погоджена в установленому порядку заява про виплату винагороди державному виконавцю є підставою для видачі відповідного наказу із зазначенням у ньому розміру винагороди..Вернуться назад