За минулий тиждень в місті зареєстровано 12 шлюбів, 6 розлучень, 54 народження (хлопчиків – 32, дівчаток – 22), 59 померлих
Становлення незалежної української держави: державна політика зайнятості населення України

У рамках проекту «Становлення незалежної української держави: нормативно-правове підґрунтя» інформуємо про державну політику зайнятості населення України.

 

 

Згідно ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012р. зайнятість – не заборонена законодавством діяльність осіб, пов'язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім'ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб'єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.

 

Текст Закону: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/5067-17

 

До 2012 року діяв Закон УРСР «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 року, де було визначено, що зайнятість  –  це  діяльність  громадян,  пов'язана    із задоволенням  особистих  та  суспільних  потреб  і  така,  що,  як правило,  приносить їм доход у грошовій або іншій формі.

 

Текст Закону: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/803-12

 

Згідно із Законом до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

До зайнятого населення також належать:

- непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, інвалідом I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;

- батьки - вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;

- особа, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за ним відповідно до законодавства.

 

Так, станом на кінець лютого у Полтавській області зареєстровано 31 901 безробітний громадянин (з яких: жінки – 15 529, молодь у віці до 35 років – 12 037).

 

Цікаві роз’яснення, цифри та факти можна знайти на офіційному веб-сайті Державної служби зайнятості: http://www.dcz.gov.ua/control/uk/index, а також у діаграмах:

 

diagrami.pdf [658.08 Kb] (завантажень: 7)

 

 

 


Інформація

"Гості" не можуть коментувати дану новину.


«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Реформи Міністерства юстиції України

Важливо
Зв'яжіться з нами по скайпу
Skype: ypravlenie.ysticii
Відео про безоплатну юридичну допомогу

Камера відеоспостереження у реєстраційній службі Кременчуцького міського управління юстиції