За минулий тиждень в місті зареєстровано 12 шлюбів, 6 розлучень, 54 народження (хлопчиків – 32, дівчаток – 22), 59 померлих
Становлення незалежної української держави: Закон України «Про всеукраїнський референдум»

У рамках проекту «Становлення незалежної української держави: нормативно-правове підґрунтя» інформуємо про Закон України «Про всеукраїнський референдум».

 

За Конституцією України народ є єдиним носієм суверенітету та джерелом влади в Україні (ст. 5). Чинна Конституція України вперше визнала не лише незалежність народу, але й його право здійснювати владу, а також через органи державної влади і органи місцевого самоврядування. Основою організації та здійснення державної влади є принцип народного суверенітету, який зафіксований у переважній більшості основних законів і має по суті універсальне значення.

Референдуми в Україні – спосіб прийняття електоратом (виборцями) рішення з конституційних, законодавчих чи інших внутрішньо- чи зовнішньополітичних питань шляхом відповіді на конкретно сформульовані запитання, на які можлива відповідь у формі «Так» або «Ні». З 1991 року в Україні відбулося два всеукраїнських референдуми.

Першим загальнонаціональним референдумом був референдум щодо проголошення незалежності України, який було проведено 1 грудня 1991 р. На референдум було винесено одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Текст Акту проголошення незалежності України, прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року, було наведено у виборчому бюлетені. Громадяни України висловились на підтримку незалежності. У референдумі взяли участь 31 891 742 особи — 84,18% населення України. З них 28 804 071 особа (90,32%) проголосувала за, відповівши «Так».

Всеукраїнський референдум 16 квітня 2000 року – опитування думки громадян України з приводу реформи системи державного управління. Референдум було ініційовано Президентом України Леонідом Кучмою і організовано Центральною виборчою комісією на основі «народної ініціативи» населення усієї країни. Проте ця «ініціатива» була розкритикована як намагання олігархів із оточення Кучми зберегти владу і перешкодити Вікторові Ющенку, який на той момент був популярним політиком, перемогти на наступних президентських виборах. Опозиційні партії намагалися оскаржити законність цього референдуму.

На референдум було винесено чотири питання, які стосувалися:

- обмеження депутатської недоторканості;

- установлення додаткових підстав для розпуску Президентом України Верховної Ради;

- зменшення кількості народних депутатів з 450 до 300;

- формування двопалатного парламенту.

За офіційними даними на всі чотири поставлені питання виборці дали ствердну відповідь (від 81,7% до 89,9%), проте відповідні зміни до законодавства так і не було внесено Верховною Радою.

Починаючи з 19.06.1992 року і до 28.11.2012 року в Україні діяв Закон України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми».

 

Текст Закону: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1286-12/page

 

 Враховуючи те, що норми даного Закону в деякій мірі не відповідали положенням Конституції України, 06.11.2012 року Верховна Рада України прийняла Закону України «Про всеукраїнський референдум». У пояснювальній записці до проекту Закону зазначено, що прийняття Закону України "Про всеукраїнський референдум" дозволить удосконалити механізм забезпечення реалізації громадянами України такої форми безпосередньої демократії як референдум, створить реальну можливість втілювати рішення, прийняті на всеукраїнському референдумі у сучасне політичне і економічне життя, сприятиме подальшому розвитку громадянського суспільства в Україні.

 

Текст Закону: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/5475-17

 

З моменту прийняття нового Закону, всеукраїнські референдуми в Україні не проводилися.

 

 


Інформація

"Гості" не можуть коментувати дану новину.


«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Реформи Міністерства юстиції України

Важливо
Зв'яжіться з нами по скайпу
Skype: ypravlenie.ysticii
Відео про безоплатну юридичну допомогу

Камера відеоспостереження у реєстраційній службі Кременчуцького міського управління юстиції