За минулий тиждень в місті зареєстровано 12 шлюбів, 6 розлучень, 54 народження (хлопчиків – 32, дівчаток – 22), 59 померлих
фіваРекомендації 1

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-
МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ


16.02.2010
м.Кременчук

Про виконання Програми правової освіти
населення м. Кременчука на 2006-2010р.р.
у 2009 році

Заслухавши та обговоривши доповідь начальника Кременчуцького міського управління юстиції Проценко Н.К. про виконання міської Програми правової освіти населення на 2006-2010р.р. у 2009 році, міська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення в і д з н а ч а є, що завдяки тісній співпраці Кременчуцького міського управління юстиції з органами місцевого самоврядування у реалізації Програми досягнуто значних успіхів, серед яких:

діяльність міської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яка в обласному огляді-конкурсі на кращу організацію роботи міжвідомчих координаційно-методичних рад з правової освіти населення посіла І місце;

надання малозабезпеченим верствам населення безкоштовної правової допомоги через мережу громадських приймалень. У 2009 році 496 мешканцям міста надано 705 правових консультацій.

проведення заходів, спрямованих на підвищення правосвідомості різних категорій населення міста. Всього протягом звітного періоду проведено 437 таких заходів, якими охоплено 12983 осіб.

Набуває поширення проведення конкурсів на краще знання учнями різних галузей права. Цього разу конкурс був присвячений конституційному праву.

У 2009 році започатковано нові форми правоосвітньої роботи у навчальних закладах. Це і відкриті уроки молодих правників на тему: «Все про професію юриста», у ході яких слухачів цікавили питання перспективи розвитку правової української держави, проведення конституційної реформи, і Єдиний день правового інформування студентів, під час якого обговорювалися питання правового захисту молоді, реалізації конституційних прав і свобод громадян, виборів Президента України.

Всього протягом 2009 року в навчальних закладах міста проведено 131 правоосвітній захід, яким було охоплено 6382 учні.

Продовжується випуск електронного щомісячного Інформаційно-правового бюлетеня, де підводяться підсумки правоосвітньої роботи, надаються роз’яснення чинного законодавства, публікуються офіційні документи.

Правовій інформатизації населення сприяє тісна взаємодія Кременчуцького міського управління юстиції із засобами масової інформації. У 2009 році керівниками та спеціалістами установ юстиції м.Кременчука здійснено 256 виступів, проведено 2 прес-конференції.

Підготовка методичних рекомендацій - один із напрямків роботи, спрямований на підвищення рівня правової культури керівників навчальних закладів, учителів правознавства, спеціалістів по роботі з населенням та інших. Протягом 2009 року розроблено 30 методичних рекомендацій.

Серед досягнень 2009 року - вивчення та узагальнення Головним управлінням юстиції у Полтавській області досвіду роботи Кременчуцького міського управління юстиції спільно з управлінням освіти виконкому Кременчуцької міської ради та навчальними закладів по реалізації Програми правової освіти населення м.Кременчука на 2006-2010р.р.


Враховуючи це, міська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендує:

1. Відзначити результативну в 2009 році роботу Кременчуцького міського управління юстиції, виконкомів Кременчуцької міської, Автозаводської та Крюківської районних рад, їх структурних підрозділів, навчальних закладів та закладів культури, а також місцевих засобів масової інформації по реалізації Програми правової освіти населення м. Кременчука на 2006-2010р.р.


2. Кременчуцькому міському управлінню юстиції в І півріччі 2010року організувати роботу по підготовці проекту Програми правової освіти населення міста Кременчука на 2011-2015р.р.


3. Пріоритетним напрямком в організації правової освіти мешканців міста вважати правову освіту та виховання у загальноосвітніх навчальних закладах.
З цією метою:

3.1. Кременчуцькому міському управлінню юстиції, управлінню освіти виконкому Кременчуцької міської ради, керівникам навчальних закладів:

3.1.1. Продовжити співпрацю по реалізації спільних заходів на 2009-2010н.р. щодо правоосвітньої діяльності у навчальних закладах, зокрема, проведення зустрічей з працівниками правоохоронних органів, установ юстиції, членами Координаційної ради молодих юристів по роз’ясненню норм чинного законодавства, Єдиних днів правового інформування школярів, студентів, конкурсів, олімпіад з правничих дисциплін тощо.

3.1.2. Впроваджувати в освітній процес інноваційні технології, інтерактивні форми і методи викладання правознавства.

3.1.3. З метою надання практичної та методичної допомоги навчальним закладам продовжити випуск Інформаційно-правового бюлетеня, посібників, буклетів, брошур, пам?яток з актуальних правових питань, в т.ч. до навчального курсу «Правознавство» за програмою 12-річної школи.


4. Виконкомам Автозаводської та Крюківської районних рад спільно з Кременчуцьким міським управлінням юстиції продовжити практику проведення Єдиних днів інформування населення, семінарів з головами рад громадської самоорганізації населення, роботу виїзних консультативних пунктів на базі Територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян Автозаводського і Крюківського районів.

6. Прес-службі виконкому Кременчуцької міської ради хід реалізації Програми правової освіти населення на 2006-2010р.р. постійно висвітлювати в засобах масової інформації та розміщувати на веб-сайті Кременчуцької міської ради.

7. Кременчуцькому міському управлінню юстиції з метою розширення кола учасників інформаційних заходів вишукати можливості щодо створення власного веб-сайту.


Заступник голови ради Н.К.Проценко


«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Реформи Міністерства юстиції України

Важливо
Зв'яжіться з нами по скайпу
Skype: ypravlenie.ysticii
Відео про безоплатну юридичну допомогу

Камера відеоспостереження у реєстраційній службі Кременчуцького міського управління юстиції