За минулий тиждень в місті зареєстровано 12 шлюбів, 6 розлучень, 54 народження (хлопчиків – 32, дівчаток – 22), 59 померлих
віаРекомендації 2

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-
МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ


16.02.2010
м.Кременчук

Про виконання Указу Президента України
від 16.10.2009р. №832 «Про забезпечення
реалізації конституційних виборчих прав
громадян України, прозорості та відкритості
виборчого процесу на чергових виборах
Президента України»

Заслухавши та обговоривши інформацію начальника Кременчуцького міського управління юстиції Проценко Н.К. про роботу по виконанню Указу Президента України від 16 жовтня 2009 року №832 «Про забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України, прозорості та відкритості виборчого процесу на чергових виборах Президента України», міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення відзначає, що з метою підвищення рівня політичної культури громадян Кременчуцьким міським управлінням юстиції, виконкомами Кременчуцької міської, Автозаводської, Крюківської районних рад та їх структурними підрозділами, засобами масової інформації, Кременчуцьким державним університетом імені М.В.Остроградського проведена значна робота по роз’ясненню виборчого законодавства серед мешканців міста.

Так відбулися семінари директорів шкіл, завідуючих дошкільних навчальних закладів, учителів правознавства, керівників та голів профспілкових комітетів державних установ міста, де крім інших питань, було надано роз’яснення Закону України «Про вибори Президента України», зокрема щодо прав виборців, порядку проведення передвиборної агітації, голосування, а також адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства про вибори Президента України. Цій темі були присвячені і семінари голів рад громадської самоорганізації населення виконкомів Автозаводської та Крюківської районних рад м.Кременчука, спеціалістів Територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян, а також юрисконсультів підприємств, установ, організацій міста.

Проведено Єдиний день правового інформування студентів, гру «Дебати» на тему виборчого процесу, в якій взяли участь лідери учнівського та студентського самоврядування навчальних закладів міста, у бібліотеках ЦБС для дорослих - загальносистемний день інформації «Вибори – 2010: стабільність і добробут народу». Студентами факультету права і гуманітарних наук КДУ імені М.В.Остроградського на телеканалі «Візит» підготовлено тематичний випуск роз’яснювальної програми «Ти і закон».

У бібліотеках та інших закладах культури організовано виставки літератури, фотоматеріалів з питань законодавства про вибори, історії розвитку української демократії, виставки - дискусії «Вибори – 2010».

Розроблено 10 тематичних порадників, які роздавалися учасникам правоосвітніх заходів.

Активну участь у правовому інформуванні населення взяли члени Координаційної ради молодих юристів, до складу якої входять і студенти юридичного факультету ім. М.В.Остроградського. Ними 16-17 січня та 7 лютого 2010 року під час чергувань у Автозаводському та Крюківському районних судах надано роз’яснення виборчого законодавства та консультативну допомогу у складанні адміністративних позовів понад 700 виборцям. У дні виборів Президента України в міському управлінні юстиції працювала «гаряча» телефонна лінія.

Значний внесок у правороз’яснювальну роботу внесли засоби масової інформації. На шпальтах місцевої преси друкувалися списки виборчих дільниць, виступи членів окружної виборчої комісії, спеціалістів міського управління юстиції щодо практичного застосування виборчого законодавства, результати голосування, на правах політичної реклами - програми кандидатів на посаду Президенти України тощо.

Кременчуцькою телерадіокомпанією, приватною телекомпанією «Візит» у спеціальних випусках подавався змістовний матеріал щодо виборчого процесу в Україні. Спеціалістами міського управління було здійснено 22 виступи у засобах масової інформації.

Крім того, інформація щодо проведення правороз’яснювальних заходів постійно розміщувалася на сайті Головного управління юстиції у Полтавській області.


Враховуючи це, міська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендує:

1. Відзначити належний рівень роботи Кременчуцького міського управління юстиції, виконкомів Кременчуцької міської, Автозаводської, Крюківської районних рад, засобів масової інформації по виконанню Указу Президента України від 16 жовтня 2009 року №832 «Про забезпечення реалізації конституційних виборчих прав громадян України, прозорості та відкритості виборчого процесу на чергових виборах Президента України» щодо роз’яснення виборчого законодавства серед мешканців міста.

Кременчуцькому міському управлінню юстиції:

2.1. Продовжити проведення інформаційних заходів з мешканцями міста з питань законодавства про місцеві вибори.

2.2.Підготувати методичні рекомендації (пам’ятки, буклети тощо) по роз’ясненню Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

2.3. До проведення правоосвітніх заходів залучати членів Координаційної ради молодих юристів.


Заступник голови ради Н.К.Проценко


«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Реформи Міністерства юстиції України

Важливо
Зв'яжіться з нами по скайпу
Skype: ypravlenie.ysticii
Відео про безоплатну юридичну допомогу

Камера відеоспостереження у реєстраційній службі Кременчуцького міського управління юстиції