За минулий тиждень в місті зареєстровано 12 шлюбів, 6 розлучень, 54 народження (хлопчиків – 32, дівчаток – 22), 59 померлих
фівРекомендації 3

КРЕМЕНЧУЦЬКА МІСЬКА МІЖВІДОМЧА КООРДИНАЦІЙНО-
МЕТОДИЧНА РАДА З ПРАВОВОЇ ОСВІТИ НАСЕЛЕННЯ


16.02.2010
м.Кременчук

Про роботу юридичних служб
підприємств, установ та організацій
міста, спрямовану на підвищення
рівня правових знань працівників

Заслухавши та обговоривши інформацію головного спеціаліста Кременчуцького міського управління юстиції Піцул Л.П. з даного питання, міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення відзначає, що за даними управління статистики в м.Кременчуці зареєстровано понад 4,5 тис. підприємств, установ, організацій різних форм власності.

Відповідно до Положення про районні, районні в містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні управління юстиції, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 14.02.2007р. №47/5, Кременчуцьке міське управління юстиції здійснює правове забезпечення господарської діяльності:

  • місцевих органів державної влади   - 15
  • органів місцевого самоврядування   - 7
  • державних підприємств, установ, організацій   - 50

Всього протягом 2009 року було проведено 28 перевірок стану правової роботи в місцевих органах виконавчої влади, на державних підприємствах, в установах і організаціях.

Одним із найбільш суттєвих недоліків у роботі перевірених юридичних служб є відсутність роботи, спрямованої на підвищення рівня правових знань працівників, як це передбачено Загальним положенням про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008р. № 1040.

Позитивний досвід щодо ведення правоосвітньої роботи напрацьовано в управлінні Державного казначейства м.Кременчука, де зазначена робота ведеться системно. Тут щочетверга проводяться економічні навчання, на яких юрисконсульт здійснює ознайомлення його учасників з новими нормативними актами та надає роз’яснення чинного законодавства. Створено внутрішній сайт, за допомогою якого всі працівники можуть ознайомитись з діючим законодавством України.

Набуває системного характеру правоосвітня робота у Кременчуцькому льотному коледжі Національного авіаційного університету, де у 2009 році розпочато видання інформаційного бюлетеня, в якому роз’яснюються норми діючого законодавства, здійснюється ознайомлення працівників з новими нормативно-правовими актами.

З урахуванням результатів перевірок та з метою активізації правоосвітньої роботи на державних підприємствах, в установах та організаціях у жовтні 2009 року Кременчуцьким міським управлінням юстиції був проведений майстер-клас для юрисконсультів на тему: «Пропаганда правових знань серед керівників підприємств, установ та організацій та працівників». Робота в цьому напрямку продовжуватиметься.


Враховуючи це, міська міжвідомча координаційно-методична рада з правової освіти населення рекомендує:

1.Відзначити недостатню роботу перевірених юридичних служб підприємств, установ і організацій, спрямовану на підвищення рівня правових знань працюючих.

2. Керівникам державних підприємств, установ і організацій міста забезпечити діяльність юридичних служб у напрямку правової освіти працюючих відповідно до Загального положення про юридичну службу міністерства, іншого органу виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008р. №1040.

3. Юрисконсультам державних підприємств, установ і організацій спланувати правоосвітню роботу з працівниками та копії планів до 01.03.2010року направити до Кременчуцького міського управління юстиції.

4. Кременчуцькому міському управлінню юстиції:

4.1. Вжити дієвих заходів щодо покращення роботи юрисконсультів державних підприємств, установ і організацій по наданню працюючим консультацій з правових питань, проведенню правоосвітніх заходів.

4.2. Запропонувати підприємствам, установам, організаціям комунальної форми власності надання спеціалістами міського управління юстиції правової допомоги, звернувшись з відповідними листами.

4.3. У ІІ півріччі 2010 року вивчити та узагальнити досвід роботи управління Державного казначейства м.Кременчука, Кременчуцького льотного коледжу Національного авіаційного університету щодо правового інформування працівників.


Заступник голови ради Н.К.Проценко


«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 

Реформи Міністерства юстиції України

Важливо
Зв'яжіться з нами по скайпу
Skype: ypravlenie.ysticii
Відео про безоплатну юридичну допомогу

Камера відеоспостереження у реєстраційній службі Кременчуцького міського управління юстиції